پنجاه راه طراح بهتر بودن

admin | 6 سال پیش

یقینا برای طراح خلاق و موفقی شدن راه بسیاری باید پیموده شود. مطمئنا خلق یک طرح زیبا را نمی توان اکتسابی فرا گرفت، اما یادگیری چند ترفند جدید ضرری برای شما ندارد و یا به بیان ساده، این ترفندها  می توانند بیشترین میزان استعداد شما را شکوفا نمایند. بنابراین بدون صحبت بیشتر، پنجاه راه را برای موفقیت بیشتر یک طراح ارائه کرده ایم. آنها را بکار بردید یا نخوانده رها کنید.

 ایده

قبل از شروع کار روی موضوعی نچسبید، در عوض چند ایده خوب بیابید.

۱- طرحهای استعاری

ایده های بزرگ می توانند از تم ها و یا طرحهای استعاری از پیش آماده شده بوجود آیند. یونیفرم سایتی با موضوع مدرسه، به عنوان مثال، می تواند راهی به سوی تمام ایده ها باز کند. یک طراحی هنگامی خوب از آب در می آید که نوع موضوع و انتقال محتوایی آن یکپارچه و در یک راستا باشند.

۲- کل روز را برای یافتن یک ایده بکر و ناگهانی تلف نکنید.

همیشه در میان گذاشتن ایده با همکار یا یک دوست، به شما کمک خواهد کرد. سعی کنید بجای داشتن یک ایده بزرگ که می تواند سریع از بین برود، چند ایده بکر داشته باشید .

۳- کامپیوتر را رها کنید.

گاهی اوقات بهترین راه، داشتن یک تنفس کوتاه است. رها کردن کامپیوتر می تواند مانند مرخصی گرفتن در ساعات پر مشغله اداری باشد، اما معمولا یک استراحت ده دقیقه ای و تنفس هوای تازه می تواند مفید واقع شود. اگر انجام این کار برای شما مقدور نبود ، سعی کنید به کمی موسیقی گوش دهید یا بلوز / پلوور خود را درآورید.

۴ - به یک فروم (صفحات هدفمند اینترنتی که در آن همه کاربران درباره موضوعی خاص اختلاط نظر می کنند) بپیوندید.

بسیاری از طراحان خلاق در خانه کار می کنند اما این بدین معنی نیست که نمی توانند با کسی ارتباط داشته باشند. افراد مفید و با استعداد زیادی در دنیای اطراف هستند که می توان در مورد طراحی با آنها گفتگو کرد، تنهاکافیست آنها را بیابید.

۵- برندگونه فکر کنید.

سعی کنید چند دوره آموزشی کوتاه طراحی نشانه و علائم تجاری بگذرانید. تفکر برند گونه یکی از نیازهای اساسی جهت گسترش روشهای تفکر شماست. ایده های خود را ساده و روشن نگهدارید، مطمئن باشیدکه از ده مرتبه، نه بار آن جواب خواهد داد. فکر کردن در حالت برندگونه، به این معنی است که حرفهای کلیدی که به پرورش ایده تان کمک می کنند را گسترش دهید. پیچیدگی، کاری را پیش نمی برد.

۶- از دفترچه اسکچ استفاده کنید.

می توان گفت تقریبا همیشه، ایده های من با طرحهای سریعی که در دفترچه اسکچ قابل اطمینانم دارم، شروع می شوند، هر زمانی که ایده ای به ذهنم می رسد، آن را در دفترچه خود ثبت می کنم. این عمل کمکی است برای مواقعی در آینده که روی موضوعی گیر کرده باشید، شما مجبور نیستید که حتما از خانه خارج شوید و کتاب جدیدی بخرید، فقط کافیست به دفترچه اسکچ خود رجوع کنید، در ضمن تنها به نگهداری ایده های خود بسنده نکنید، آدرس سایت ها، عنوان کتابها، کلمات و هر شرحی که می توانید درآن یادداشت کنید. این مطلب سبب گسترش خلاقیت ذهنی تان روی کاغذ خواهد شد.

۷- درک درستی از مشخصات داشته باشید.

همیشه مطمئن شوید رسانه ای که قرار است در شروع کارتان روی یک پروژه استفاده کنید را می شناسید. دانستن این که قرار است عکاسی هم در طراحی بکار برده شود به این معنی است که ممکن است نیاز به تفکر درباره محل یک عکس داشته باشید. استفاده از حالت سه بعدی کمک می کند تا کار طراحی تان کمی بهتر شود. پرینت گرفتن در آخرین دقایق اصلا توصیه نمی شود چون هرگز چیزی مطابق برنامه ریزی پیش نمی رود. مطمئن شوید که ابعاد محصولی که قرار است روی آن کار کنید را میدانید و درباره فرآیند چاپی که قرار است استفاده شود تحقیق کنید.

۸- یک نقشه ترسیم کنید.

من شخصا، بتصویرکشیدن خلاصه کار را سودمند یافتم.کلمات کلیدی و اصطلاحات را متمایز کرده و سریعا آنها را در دفترچه اسکچ خود یادداشت نمایید. سپس مشاهده می کنید که چگونه این ایده ها می توانند با کشیدن خطوطی در میانشان بهم مرتبط شده و به آن ایده های اصلی بسط داده شوند. خیلی زود به قدری طرح روی صفحه تان خواهید داشت که میتوانید از بین آنها یک ایده معقول بیرون بکشید.

۹- پیش طرح تهیه کنید.

زمانی که ایده خود را دارید و آن ایده روی کاغذ است سعی کنید ترکیب بندی آن را در کامپیوتر آن هم با کیفیت پایین انجام دهید. با این راه می توانید ببینید که چه قسمتهایی نیاز به تفکر مجدد یا اصلاح دارند تا طرحی مناسب از کار درآید. در این مرحله نیازی به نگرانی درباره ابعاد یا رنگهای متناسب نیست تنها به چگونگی پیشروی کار تمرکز کنید.

۱۰- دوش بگیرید.

نه فقط بخاطر اینکه بوی بدن شما همکارانتان را آزار می دهد، چراکه ریختن آب (ظاهرا ) روی سر بازدهی مغز را افزایش می دهد.فرم سفارش طراحی را بهمراه خود به حمام نبرید، چراکه گذراندن زمان در مکانی که به شما احساس راحتی می دهد، میتواند در جاری ساختن ایده هایتان کمک موثری کند.

۱۱ - در جریان آخرین رویدادها باشید.

به خودتان اجازه ندهید که از طراحی و تکنولوژی دور بمانید، این دو بسرعت پیش می روند. از طرف دیگر، دنباله روی مدهای زودگذر، صرفا برای اینکه دیگران این کار را می کنند، نباشید. با دیدن وب سایت های مختلف خود را بروز نگه دارید.

۱۲ - استانداردهای وب را رعایت کنید.

این موضوع همیشه اینگونه بنظر می رسد که اگر طراحی وب سایت صد درصد مطابق با استانداردها باشد طراحی تجاری شده است. به هر حال، بعضی از مرورگرها ( مانند اینترنت اکسپلور )دوست ندارند ریسک کنند/با این موضوع بازی کنند . اگر کارتان درست بالا آمد و در همه مرورگرهای دیگر مشابه بود پس طراحی تمام شده و دیگر مهم نیست که خود شما چقدر خوشنود هستید. اگر فقط یک ابزار برای بهبود چشم گیر استانداردهای طراحی وب شما باشد آن نوار ابزار گسترش دهنده وب برنامه فایر فاکس است.

۱۳- یک آرشیو درست کنید.

در بیشتر برنامه ها ، با استفاده مجدد از طراحی هایی که یک زمانی قبلا آنها را انجام داده اید، کار به پایانمی رسد. داشتن یک آرشیو منظم مفید از همه فایلهای قابل استفاده مجدد کار مفیدی است. مخصوصا این آرشیو هنگام کار کردن با برنامه فلش جهت کلیدهای تکرار، دکمه ها، زمان بندی ها و سمبولها در این برنامه بسیار مفید است.

۱۴- ذخیره کنید. ذخیره کنید. ذخیره کنید و بار دیگر ذخیره کنید.

آیا پیغام را گرفتید؟ مهم نیست که کامپیوتر شما چقدر منظم است. کاری نکنید که همه زحمت چندین روزه خود را در یک چشم به هم زدن از دست بدهید.گاهی داشتن کامپیوتری از کار افتاده برای این موضوع به شما کمک می کند. شخصا هر بار پنجره ای که در حال کار کردن با آن هستم را رها می کنم، اول آن را ذخیره کرده ام. گاهی اوقات سیستم مکین تاش من ناگهان عمل نمی کند و تنها راه چاره ریست کامپیوترم است. نگذارید که  یک ریست کل روز شما را خراب کند.

۱۵- همکاری کنید.

برای ما به عنوان یک گروه، هیچ وقت اتفاق نیوفتاده که طرحی بدون رضایت کامل همه اعضا نهایی شده باشد. کار کردن با هم به این معنی است که شما همان گونه که قبلا ذکر شد می توانید ایده های خود را به اشتراک گذارید و همچنین از طراحی شخص دیگری قبل از اتمام انتقاد کنید. این انتقادات دوستانه و سازنده می تواند شما را از نظرات تندی که بعدا توسط مدیر یا کارفرما داده می شود، نجات دهد. در ضمن کار گروهی تفریج هم به همراه دارد.

۱۶- در اولین فرصت این کار را انجام دهید.

این کار همیشه آسان نیست اما مطمئن شوید که سایت خود را با مرورگرهای بسیاری قبل از ارائه به مشتری امتحان کرده اید. یقینا هنگام ارائه به مشتری یا کارفرما ، آنها بسیار خوشحالتر خواهند شد. این قبیل خدمات چیزی است که بسیاری از مشتریان ، هنگام انتخاب طراح برای سایتشان در نظر می گیرند.

۱۷- اکشن های تکراری خود را ذخیره کنید.

در بسیاری از برنامه ها، می توانید کارهای مشابه برای بخشهای شبیه به هم را ، یک گونه تکرار کنید. برای مثال در برنامه فتوشاپ می توانید عملیاتهای تکراری را به عنوان اکشنها ذخیره نمایید.

۱۸ - کارهای شما بزرگترین دارایی شماست.

نگهداری بخشی از کارها می تواند مشکل ساز باشد، اما مهم این است که آنها را طوری  نگه دارید که می خواهید. هر کسی یک راه متفاوت برای کار کردن دارد. برای مثال، من هنگام طراحی وب سایت همه تصاویر کیفیت بالا و وکتور خود را در یک پوشه جداگانه از سایت نگهداری می کنم. شخصا یکی از دلایلی که کار با برنامه ایلوستراتور را خیلی می پسندم این است که در شروع کار، احتیاجی به نگرانی برای کیفیت بالا برای کارهای وکتور نیست اما این موضوع در برنامه فتوشاپ مهم است و بهتر است طراحی با سایز بزرگ آغاز شده و هنگامی که نیاز است آن را کوچک کنیم.

۱۹- ساده کنید.

تلاش برای سادگی ممکن است در ابتدا خیلی ترفندگونه نباشد ولی هنگامی که تعداد زیادی ایده داشته باشید، پیچیده نبودن موضوع و عدم تحریف ایده اصلی ، مهم می شود . اگر  عناصر پیچیده بصری را بکار می برید، رنگهای ساده استفاده کنید و بر عکس. این گونه رنگها و طراحی ها به رقابت با یکدیگر نمی پردازند.

۲۰- تجربه همه چیز است.

هر قدر بیشتر در حوزه طراحی کار کنید، با تجربه تر خواهید شد. صرف زمان بیشتر در تمرکز روی یادگیری برنامه موردکاربردتان، باعث سرعت بخشیدن به اجرای پروژه، بالا بردن کارایی و افزایش دانایی تان خواهد شد.

 مهارتهای نرم افزاری

اگرکاربرخوبی نیستید، ابزار کارتان را مقصر ندانید. مطمئن شویدکه برنامه مورد استفاده تان را مانند پشت دست خود می شناسید.

۲۱- نام گذاری فایلها

اغلب ندیده گرفته می شود اما نام گذاری فایلها به روشی منظمانه و استوار می تواند به شما در مشاهده پیشرفت کار کمک کند و این که چه فایلی متعلق به کجاست. به هیچ وجه نام ((نهایی)) را روی فایل انتخاب نکنید، چون همیشه به این فایل رجوع می کنید و آنها را تغییر می دهید و سرانجام پوشه ای خواهید داشت که بیست فایل ویرایش شده جدیدتر از فایل نهایی در آن است. من شخصا عادت دارم که نام فایلها را ۰۱، ۰۲ و … بگذارم. بنابراین خیلی راحت می توانم فایلهای تغییر داده شده را پیدا و فایل قدیمی تر را برای مقایسه با آن، باز کنم.

۲۲- گرادینت دربرنامه فلش

گرادینت پیش فرض سبز به مشکی برنامه فلش افتضاح است.هرگز از آن استفاده نکنید.

۲۳- لایه ای دیگر از کیک فتوشاپ

 همیشه سعی کنید تا حد ممکن از لایه های بیشتری هنگام کار با فتوشاپ استفاده کنید و از یکپارچه کردن آنها خودداری کنید. بدترین حالت ممکن این است که هنگام انجام یک ترکیب عالی و در تفکر به اینکه (( بهتر است این قسمت تغییر کند )) بفهمید که دو لایه مدنظر با هم یکپارچه شده اند و چه چیزی بدتر از این است که با پالت هیستری هم قابل برگشت نباشد. به این معنی که حتی اگر پنجاه مرحله تغییرات آخر را باز گردانید، بازهم مشکل تان رفع نمی شود..

۲۴- از مداد و کاغد استفاده کنید.

در این دوره و زمانه، استفاده از مداد و کاغذ در حال منسوخ شدن است ( امیدوارم هنوز شکل ظاهری آنها را به خاطر داشته باشید ) .سعی کنید چند اتود دستی زده و آنها را اسکن کنید، سپس فایل را وارد فتوشاپ کرده و تغییر مختصری به آن بدهید. این عمل می تواند کمک موثری در شکل گیری طرح اصلی و حس بکر بودن ایده بکند.

۲۵ - با رنگها بازی کنید ، متفاوت با هر کس دیگری.

پس از خلق اثر در برنامه ایلستراتور یا هر برنامه دیگر ، برای ویرایش اندکی در رنگها، آن را درفتوشاپ وارد کنید. این عمل می تواند کمک زیادی به یکدست کردن رنگهای کلی ترکیب کند.

۲۶ - یک کامپیوتر جدید بخرید.

صادقانه ، اگر کامپیوتر شما عمری بیشتر از پنج سال دارد، زمان آن رسیده که به فکر به روز کردن آن باشید. واضح است که نیازمندی های شما منحصر به فرد است. یقینا کارهای انیمیشن سه بعدی نیازمند سیستم بهتری نسبت به کارهای طراحی پرینتی است.ولی با این حال هرچه کامپیوتر سریع تری داشته باشید، سریعتر کار خواهید کرد. طراحان بسیاری سیستم های مکین تاش را ترجیح می دهند. اما هر سیستمی که بتواند برنامه های گروه ادوب را ساپورت کند، مناسب است.

۲۷ - رم بیشتر

همه کارهای کوچک ، نظیر کار کردن روی گروهی از تصاویر ، نگارش متن در سایت و پخش مجدد کارهای فلشی که انجام داده اید، رم کامپیوتر شما را می بلعند. به همین سادگی، رم بیشتری بخرید و این گونه قادر به انجام سریعتر کارهایتان خواهید بود.

۲۸- پلاگین های بیشتری نصب کنید.

مهم نیست که از چه برنامه ای استفاده می کنید. همیشه پلاگینهایی برای آن برنامه در دسترس هستند. جمع آوری فیلترها و افکتهای جدید برای برنامه فتوشاپ می تواند کمک زیادی به بهبود و بالا بردن سرعت کار شما بکند. وب سایت ادوب خود پلاگینهای زیادی برای فتوشاپ در اختیار می گذارد.

۲۹- گرادینت در فتوشاپ

برای جلوگیری از رگه های زشتی که هنگام پرینت گرفتن گرادینتها در فتوشاپ ایجاد می شود، مقدار کمی دون دون ( نویز) به لایه خود اضافه نمایید. واضح است که تعداد انواع تغییرپذیر دون دون ها بسته به سایز و کیفیت کار دارد.

۳۰- بیشتر یاد بگیرید.

چند کتاب بخرید و از سایتهایی که در آنها نحوه استفاده از برنامه کاربردی شما آموزش داده شده، دیدن نمایید.

کار خود را به پایان برسانید.

یک طراح خوب یک بار به چک کردن کار خود بسنده می کند اما یک طراح فوق العاده دوبار آن را چک می کند.

۳۱- نظر دوست خود را ( در مورد طراحی تان) بپرسید.

از دوست یا کسی که به شما نزدیک است درخواست کنید که راجع به کارتان نظرات خود را بدهد. حتی اگر آنها تخصصی در طراحی نداشته باشد، با دیدگاههای دیگر در کارتان آشنا خواهید شد.

۳۲- با برنامه ادوب اکروبات کار کنید.

در صورتی که قراراست طرحی برای چاپ فرستاده شود، آن را در برنامه ادوب اکروبات یک بار ، دوبار و یا حتی سه بار چک کنید. نکاتی که باید به آنها توجه کنید اورپرینت ها، رنگهای چاپی خاص، تریپینگ (همپوشانی ها ) و کارهای فوق العاده است. انجام دادن این مرحله ساده به طور کامل، در زمان و پول شما صرفه جویی خواهد کرد .

۳۳- بافت اضافه کنید.

اضافه کردن قسمتهای دست ساز و آوردن بافت در کارتان حسی واقعی را ایجاد می کند. اما از استفاده زیاده از حد این عناصر اجتناب کنید. در نهایت باید بدانید که چه زمانی کار تمام شده بدانید.

۳۴- از کمی سایه در کار خود استفاده کنید.

اضافه نمودن میزان کمی سایه و نقاط تاریک نقاط قوت کار را افزایش می دهد، بکار گیری این عناصر می تواند، گردش چشم را درکار شما ایجاد کند، مخصوصا اگر از فایلهای وکتور استفاده می کنید، استفاده از این سایه ها مقدار کمی نرمی در مقایسه با قسمتهای شارپ ترکیب بندی ایجاد می کند.

۳۵- استراحت کوتاهی کنید، سپس تا زمانی کار کنید که چشمانتان خسته شوند.

هنگامی که نزدیک اتمام کار هستید، استراحت کوتاهی به خود دهید، بیرون بروید و به چیزهای اطراف برای چند دقیقه نگاهی داشته باشید،  سپس باز گشته و به کار خود نگاه مجددی کنیدو به دنبال عنصری باشید که با تغییر آن کار زیباتر می شود. مخصوصا به رنگهایی توجه کنید که می توانندقوی تر ( پررنگ تر ) یا ضعیف تر ( کم رنگ تر ) در تصاویر استفاده شوند..

۳۶- دست نگه دارید، دست نگه دارید.

یکی از مهارت های لازم طراحی ، دانستن این نکته است که چه زمانی کار را تمام شده بدانیم. با گذر زمان در دانستن این که چه زمانی یک تکه کار در بهترین حالت خود قرار گرفته تبحر پیدا می کنید، در اصطلاح هر کیکی نیازمند تزیین با گیلاس نیست.

۳۷- از پایان کار پرینت بگیرید.

هنگامی که طراحی تان با کامپیوتر به پایان رسید، لزومی ندارد خلاقیتی را برای بقیه کار نداشته باشید. دنیایی از راه ها برای خلق اثری تاثیرگذار در مرحله چاپ وجود دارند که تصور آنها در صفحه مونیتور غیر ممکن است، برای مثال می توانید از جوهرهای متالیک، فویل موضعی، برجسته سازی یا دایکات ( برش موضعی) یا ترکیبی از آنها استفاده کنید تا اثری تک و ترکیبی ابتکاری خلق نمایید.

۳۸- آمادگی داشته باشید.

هنگام کار روی پروژه های حرکتی و انیمیشن نیاز به آمادگی دارید.فشرده سازی زودهنگام کلیپ های یک پروژه سبب کاهش فاحش کیفیت فریم ها خواهد شد. هیچ چیزی را قبل از پایان کار فشرده نسازید و حتی پس از پایان هم، نسخه اصلی را بصورت کامل و با کیفیت عالی در جایی برای مواقع لزوم نگه دارید.

۳۹ - فرم سفارش را بخوانید.

در مدرسه به ما گفته شده که همیشه کار خود را قبل از توزیع چک کنید. همیشه اطمینان حاصل کنید که فرم را خوانده اید و سپس آن را به شخص دیگری  و سپس شخص دیگری  بدهید. تا جایی که ممکن است از افراد بیشتری برای خواندن آن کمک بگیرید. اطمینان حاصل کنید که همه چیز درست است و برای شما مشکلی پیش نمی آید.

۴۰- به فرم سفارش دهنده رجوع کنید.

هر زمانی که احساس کردید کارتان تمام شده آن را به سفارش دهنده تحویل دهید. مطمئن شوید که همگی طرح را می پسندند. اکنون زمان این است که  شما نزدیکی طرح خود را با ایده برگه سفارش اولیه کار ارزیابی کنید و ببینید که چقدر به ایده اصلی نزدیک بوده اید.

از چه چیزهایی اجتناب کنید.

روی اشتباهات خود توقف نکنید،  از آنها درس گرفته و به جلو حرکت کنید.

۴۱ - بهیچ وجه به چک کننده خودکار هجی کلمات در برنامه ها اعتماد نکنید.

نمی توانم تاکید بیشتری روی این مطلب کنم .اطمینان از نوشتار صحیح کلمات بدون اشتباه ضامن دریافت کار بیشتر از سوی مشتری تان نخواهد بود، اما اجازه چاپ و پخش طراحی با غلط نوشتاری یقینا، شما را نزد مشتری خود بدنام می کند.

۴۲ - همراه با مشتریان باشید نه مقابل آنها.

طراحان با این تصورند که مشتریان مانند سدی برای کارشان هستند اما این مطلب درست نیست، این افراد کسانی هستند که نیاز به حرف شنوی از آنها دارید. آنها را بعنوان هدایت کننده مسیر اولیه ای بدانید که شما را در مسیر درستی قرار می دهند.

۴۳ - خواندن مجدد

باز هم همه چیز درباره چک کردن است. مخصوصا هنگام نوشتن یک ایمیل، برای مثال، قسمت آدرس طرف مقابل را تا لحظه آخر پر نکنید. نه تنها این موضوع از ارسال اتفاقی یک ایمیل ناتمام جلوگیری می کند بلکه شما را مجبور می کند که آن را کامل پر کرده و قبل از ارسال مجددا بازنگری به آن داشته باشید. ایمیل خود را حداقل دوبار بازخوانی کنید. شما نمی توانید یک ایمیل فرستاده شده را باز گردانید. اگر ممکن بود

۴۴ - به سفارش کارفرما بچسبید، مانند عسلی به نان تست!

بسیاری از شرکتهای طراحی تلاش بسیاری یا به عبارتی زیاده از حد را برای رسیدن به هدف می کنند و سپس با نیرویی ناامیدانه با مشتریان خود روبرو می شوند. مطمئن شوید که کاری را که در فرم سفارش کار کارفرما آمده انجام می دهید نه چیزی فراتر.  با این شیوه در پول و زمان خود صرفه جویی خواهید کرد.

۴۵ - موضوعات خاص.

مطمئن باشید که تخصص لازم را درباره کاری که به شما پیشنهاد شده دارید. اگر مشتری طراحی را از شما خواست که انجام آن برایتان سخت بود، برایشان روشن کنید که زمان یا پول بیشتری را به شما بدهند و یا اینکه اصلا کار را نپذیرید. به همین سادگی.

۴۶ - کار تخصصی تان را به بهترین نحو انجام دهید.

تلاشی برای بهترین ارائه از سفارش کاری که بیشتر از توان شماست، نکنید. اگر طراح سایت متبحری هستید، تلاش مضاعف بی ثمری برای یادگیری انیمیشن آن هم بصورت حرفه ای نداشته باشید چرا که کارساز نیست. به یک شاخه خاص بچسبید و به همه اطرافیان میزان تبحر خود را در آن شاخه نشان دهید.

۴۷ - از هر چیزی کپی داشته باشید.

بسیاری از اوقات فایلهای من بدلیل خطای دیسک کامپیوترم یا با رایت مجدد اتفاقی یک پوشه از بین می روند. این قبیل اتفاقات حتی درطراحی وب سایت، هنگامی که تعدادی از اعضای یک تیم امکان دسترسی به آپلود هر فایلی که می خواهند از سرور را دارند متداولتر است. به هر حال ، هنگامی که سایتی در حال اجراست، می توانید با اطمینان از اینکه هر یک از اعضا کپی از همه فایلها روی سرور بر اساس مبنایی منظم دارند، از گم شدن آن لاین فایلها جلوگیری کنید. انتخابات زیادی برای کپی گرفتن اطلاعات در کامپیوتر شخصی شما وجود دارد اما در سیستم عامل های ایکس لئوپارد، نسخه بعدی سیستم عامل مکین تاش شیوه جدیدی برای بک آپ اطلاعات گذارده شده که “زمان دستگاه” نامیده می شود . در این شیوه اطمینانی وجود دارد که همه اطلاعات دائما بر روی یک هارد خارجی کپی می شوند. این سیستم به این زودی ها وارد بازار نخواهد شد.

۴۸ - هرگز زیر بار مسئولیت بیجا نروید.

اکثر اوقات، طراحان خود را زیر بار مسئولیتی می سپارند و هنگامی به خود می آیند که کار از کار گذشته است، برای مثال بدون اینکه فایلی را خود،چک نهایی کرده باشند، به چاپخانه می فرستند و مسئولیت درست درآمدن رنگها را بدون پیش پرینت بر عهده می گیرند.

۴۹ - توجیه درستی از کارتان داشته باشید.

بسیاری از مشتریان به شما برای انجام یا حتی توضیح کاری هر چند کمی متفاوت، بی درنگ پاسخ منفی می دهند. سعی در متقاعد کردن آنها با دلایل درست و محکم داشته باشید و بدین ترتیب، ممکن است آنها تمایل بیشتری به اجازه برای نجام کار به شما نشان دهند.

۵۰- خود را بیشتر از توانتان نشان ندهید.

روراست باشید و شفاف درباره توانایی خود در انجام کار، صحبت کنید. باور کنید آخرین چیزی که می خواهید این است که مشتری تان تصور کند که شما بهترین قسمت برش خورده نان هستید و آنها را در هر مرحله از پروژه نامید کنید.  با مشتریان خود به میزانی که لیاقت آنهاست رفتار کنید.

 

 

 

admin

توسط admin

نویسنده مطالب

در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید!